راهنمای پیاده سازی

پیش زمینه

ایزو 9001 معروف ترین استاندارد سیستم مدیریت کیفیت است و کلا درباره حفظ رضایت مشتری می باشد. شما در هر بخشی فعال باشید، از تولید تا خدمات، شرکت هایی که با شرکت راژمان کار می کنند تا قواعد مدیریت کیفیت را به کار گیرند از راهکارهای موثرتر سود برده اند، هزینه ها را بهتر کنترل کرده اند و عملکردهای تازه را سریع تر و کارآمدتر پیاده سازی کردند.

این راهنما با جزئیات بیشتر به شما نحوه پیاده سازی و به کار گرفتن ایزو 9001 را توضیح می دهد. با تنوع بالای خدمات ما از آموزش تا راه حل های نرم افزاری، سازمان ما شریک مناسبی برای کمک به شما در راه کسب گواهینامه است. اجازه دهید شرکت راژمان به شما در کسب مزایای رقابتی کمک کند.

راهیابی به حیطه مدیریت کیفیت

شما با اطمینان از عملکرد مناسب ایزو 9001 در تجارت، بهترین نتایج را بدست خواهید آورد. سیستم مدیریت کاری را که برای تجارت شما سودی ندارد نباید انجام دهد و این شما هستید که باید سیستم را براساس سازمان خود اصلاح کنید.

سیستم باید نحوه ارائه محصولات و خدمات شما را براساس نیازهای مشتری نشان دهد. این کار شامل تمام وظایف و فعالیتهایی است که باید بطور موثر در سازمان اجرا شود تا محصولات و خدمات به مشتریان شما ارائه گردد. شما همچنین باید به بررسی و ارتقا مستمر سیستم بپردازید تا بهترین عملکرد را تضمین کند و اینکه انتظارات آتی تحقق می یابد.

شما در ابتدا باید استاندارد و وظیفه پیش رو را درک کنید. تهیه یک نسخه از استاندارد شروع خوبی است زیرا این کار اطلاعات و راهنمایی فراوانی درباره پیاده سازی فراهم می کند.

بهترین راه برای موفقیت در سازمان شما ساخت یک تیم پروژه است و ایجاد ارتباط با کل سازمان برای گرفتن موافقت و تعهد از کارکنان نسبت به پروژه. مهم است که تمام اعضا دلیل شما برای پیاده سازی سیستم و مزایایی که برای سازمان درپی دارد را درک کنند.

 

شناخت ایزو 9001

ایزوه 9001 برای استفاده تمام سازمانهای بزرگ و کوچک با انواع محصولات و خدمات طراحی شده و می تواند پایه اصلی خلق یک تجارت موفق باشد. در اینجا ما برخی از اصول اساسی و نحوه پیاده سازی ایزو 9001 را برای شما توضیح می دهیم.

یک سیستم مدیریت به سادگی یعنی شیوه مدیریت پروسه ها، کارکنان و دیگر منابع سازمان به گونه ای که محصولات و خدماتش مطابق اهداف سازمان و نیاز مشتری باشد. برای مثال، ممکن است هدف شما اطمینان از تولید محصول باکیفیت برای مشتریان یا مطابق با قوانین حقوقی باشد. سیستم باید هم انعطاف پذیر و هماهنگ با تجارت شما باشد و کمک کند تا پیشرفت مستمر در سازمان یک فرهنگ نهادینه شود.

ایزو 9001 برای اجرای سیستم مدیریت کیفیت مجوعه ای از الزامات را تعریف می کند و و برای مدیریت کیفیت راهکارهای ایدآل بین المللی ارائه می دهد. این ایزو دارای هشت قاعده مدیریتی است:

تمرکز بر مشتری

باید نیازهای کنونی و آتی مشتری را بفهمید. باید نیازهای او را پاسخ دهید و فراتر از انتظارات وی عمل کنید.

رهبری

رهبران مسئول تعیین هدف برای سازمان هستند و باید محیطی فراهم کنند تا افراد در آن بطور موثر کار کنند.

مشارکت افراد

هرشخص در سازمان شما کلید موفقیت سازمان است و با مشارکت کامل آنها مهارتهایشان به حداکثر سوددهی می رسد.

رویکرد پروسه ای

زمانی که فعالیتها از طریق پروسه های تجاری شفاف درک، مدیریت و انجام شود، سریعتر به اهداف خود خواهید رسید.

رویکرد سیستمی نسبت به مدیریت

هنگامی که به شناسایی و مدیریت تعامل پروسه ها به عنوان یک سیستم می پردازید، این کار در دستیابی شما به اهداف کمک می کند.

پیشرفت مستمر

پیشرفت مستمر سازمان شما، افزایش عملکرد را تضمین کرده و برای عکس العمل مقابل چالش های آینده در طول زمان تغییر می کند.

رویکرد عملی و واقعی نسبت به تصمیم گیری

تصمیمات تاثیر گذار برپایه شناخت واقعی داده ها و اطلاعات صورت می گیرند و این به شما در تصمیم گیری صحیح کمک می کند.

ارتباطات سودمند متقابل با تامین کننده

تامین کننده شما می تواند کلید موفقیت تجارت تان باشد و همکاری نزدیک با آن در یک ارتباط دوطرفه سودمند مهم است و باعث ایجاد ارزش برای هردو سازمان می شود.